Szampon konopny jako alternatywa dla szamponów tradycyjnych 

Konopie indyjskie to znana roślina, która kojarzona jest przede wszystkim z produkcją marihuany. Jej zastosowanie jest jednak dużo szersze i staje się coraz bardziej popularne. Jednym z takich obszarów jest branża kosmetyczna, a konkretnie szampon konopny. Zyskuje on w ostatnim czasie coraz większą popularność i uznanie znacznej liczby konsumentów. Czym zatem jest spowodowany ten entuzjazm?

 

Niekorzystne działanie drogeryjnych szamponów

 

Wielu z nas ma swoje ulubione sklepy z kosmetykami, które odwiedza w miarę regularnie, kupując zazwyczaj te same lub podobne produkty. W popularnych drogeriach jak i mniejszych sklepikach, pułki uginają się od ilości towaru, a producenci prześcigają się w wymyślaniu sloganów reklamowych – dla każdego z produktów. Również różnego rodzaju szampony zawierają etykiety bogate w długą listę obietnic i gwarancji co do ich “cudownego” działania. W rezultacie co prawda produkty tego rodzaju spełnia swoją funkcję, ponieważ ich głównym zadaniem jest mycie włosów i skóry głowy. Jednak czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czy więcej w takim działaniu szkody czy pożytku..

Każdemu z nas zależy z pewnością na pięknych i zdrowych włosach. Popularne szampony niestety oprócz tych wartościowych składników – którymi często chwalą się producenci – zawierają również wiele niebezpiecznych i szkodliwych substancji. Jest to bardzo niekorzystne dla naszych włosów, a także całego organizmu. Niektóre składniki znajdujące się w sklepowych szamponach mogą powodować wysuszenie skóry, niekorzystny wpływ na wzrok, czy nawet uszkodzenie wątroby.

 

Czym szampon konopny różni się tradycyjnych produktów

 

Szampon konopny zawiera przed wszystkim kwasy tłuszczowe i naturalne substancje, które pomagają odbudować włosy. Dzięki tym unikatowym składnikom nasze włosy staną się nie tylko zdrowe ale i piękne. Szampon ten może być używany do każdego rodzaju włosów. Posiadaczom włosów suchych oraz zniszczonych daje możliwość na ich stopniową obudowę, natomiast w przypadku włosów tłustych – reguluje wydzielanie sebum. Ponadto szampon konopny – w przeciwieństwie do sklepowych produktów – nie zawiera nadmiaru szkodliwych substancji, które mają dla nas tak niekorzystne działanie.

Różnice w stosunku do drogeryjnych szamponów są więc dość widoczne. Niekoniecznie jednak wszystko co znajduje się na sklepowych półkach jest złe i szkodzi naszemu zdrowiu. Warto jednak czasem poświęcić trochę więcej czasów na właściwe zaplanowanie zakupów, poszukanie odpowiednich informacji na temat danej rzeczy, czy w końcu przeanalizowanie składu kupowanych przez nas produktów. Wpływ na nasz organizm ma bowiem nie tylko to co jemy ale także to co aplikujemy na naszą skórę.

 

Zastosowanie szamponu konopnego w problemach skórnych

 

Szampon konopny poza swoim tradycyjnym zastosowaniem, może również pomóc w problemach dermatologicznych. Dzięki zawartości naturalnym substancji wykazuje on bowiem działanie przeciwzapalne, oraz przeciwalergiczne.

Szampon ten może być również stosowany w przypadku problemów z łuszczycą oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Jego stosowanie może pomóc zmiękczając zmiany łuszczycowe, a także łagodząc nieprzyjemne uczucie swędzenia. W rezultacie szampon konopny przyczynia się do poprawy kondycji skóry i wzmacnia jej barierę ochronną.