Marketing MLM- pierwsze kroki

Marketing wielopoziomowy łączy w sobie dwie bardzo ważne rzeczy, ponieważ po pierwsze jest to przekazywanie produktu lub usługi bezpośrednio do odbiorcy od usługodawcy lub producenta, a po drugie odnosi się do specjalnego systemu naliczania wynagrodzeń. Najprościej rzecz ujmując strategia firm, które działają w marketingu sieciowym polega na tym, aby rozprowadzać produkt poza sieć sklepów.

Ideą marketingu wielopoziomowego jest to, że pieniądze tutaj nie są przeznaczone na drugie kampanie reklamowe a na wynagrodzenie dla swoich współpracowników. Nie ma tutaj również żadnych kadr kierowniczych, ponieważ każdy dystrybutor ma jednakowe prawa i możliwości. Dzięki temu nawet początkująca osoba może uzyskać dużo większe obroty firmy niż Lider, który działa przez wiele lat.

Jak zacząć działać w MLM?

Najczęściej początkująca osoba nie ma pojęcia, od czego zacząć i powinna mieć wsparcie drugiej osoby, która już jest doświadczona w tym temacie. Wtedy też start będzie znacznie łatwiejszy oraz najczęściej można uzyskać wiedzę, która pokazuje jak działać krok po kroku.

Na początek powinniśmy wyznaczyć sobie cel, który chcemy osiągnąć i najlepiej, żeby to był cel na miesiąc oraz pół roku, a także cały rok. Powinniśmy również przygotować listę kontaktów, która pozwoli nam skutecznie wystartować, ponieważ każdy kontakt to potencjalny klient, a także współpracownik. Możemy przygotować kontakty z telefonu oraz poczty email, a także znajomych z portali społecznościowych.

Czy warto działać w biznesie marketingu wielopoziomowego?

Bardzo dużym plusem w marketingu sieciowym jest to, że mamy bardzo niski koszt wejścia. Najczęściej musimy zakupić starter i już możemy działać, ponieważ mamy zarejestrowane konto i możemy rejestrować nowych klientów oraz partnerów biznesowych.

Dodatkowo mamy bardzo elastyczne godziny pracy, ponieważ sami sobie jesteśmy szefem i pracujemy, gdzie chcemy, z kim chcemy i o której godzinie chcemy. Możemy więc umawiać spotkania tylko i wyłącznie w godzinach wieczornych albo w weekendy lub korzystać tylko i wyłącznie z możliwości internetowych i w ogóle nie wychodzić z domu. Uzyskamy to również bardzo cenną wiedzę, która jest najczęściej rozdawana za darmo partnerom biznesowym oraz będziemy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach na żywo, aby uczyć się od najlepszych liderów oraz mentorów w branży.

Bardzo wielkim plusem jest to, że tutaj nikt nie patrzy na twoje wykształcenie i nie musisz posiadać żadnych dyplomów, żeby nawiązać współpracę z taką firmą. Dodatkowo nikt nie będzie sprawdzał twojego wieku, ponieważ mogą tutaj zacząć osoby, które mają 18 lat, ale również takie, które mają powyżej 50.

Czy można działać w MLM w dziedzinie dbania o zdrowie?

Współczesnej rynek oferuje nam możliwość współpracy w praktycznie każdej branży, która nas interesuje. Jeżeli chodzi o zdrowie, to możemy zająć się biznesem związanym ze sprzedażą różnego rodzaju suplementów diety albo witamin lub urządzeń do ćwiczeń.

Takie rozwiązanie sprawia, że możemy pozyskać wielu nowych klientów, którzy staną się naszymi stałymi klientami, a nawet współpracownikami, którzy będą promować te same produkty, których my używamy. Każdy dorosły człowiek dobrze wie, jak ważne jest zdrowie i w tej branży możemy osiągnąć ponadprzeciętne dochody.