Jesteś Tym co jesz, co warto wykluczyć ze swojej diety?

Każdy z nas chce być zdrowy i dobrze czuć się w swoim ciele. By osiągnąć ten cel, trzeba jednak odpowiednio się odżywiać. Dziś ludzie są zabiegani. Bardzo często nie mamy zbyt dużo czasu na przygotowanie posiłków dlatego kupujemy coś gotowego, bazujemy na produktach bardzo mocno przetworzonych. Być może czasem nam się wydaje, że to w gruncie rzeczy nie zagrozi naszemu zdrowiu, jeśli od czasu do czasu coś takiego zjemy. Jednak zazwyczaj to od czasu do czasu, zamienia się u nas w regularne spożywanie jedzenia, które zdecydowanie nie powinno trafiać na nasz talerz. Co powinniśmy jeść, a co zdecydowanie odrzucić?

 

Napoje gazowane

 

Z pewnością warto wykluczyć ze swojej codziennej diety napoje gazowane. Choć są one smaczne, nic tak naprawdę nie dają naszemu organizmowi prócz ogromnych ilości cukru. Taki cukier to jedynie puste kalorie, przez które z czasem tyjemy. Tymczasem zaspokoić pragnienie możemy czymś zdrowym, czyli przykładowo zwykłą wodą. Warto pić również napary z ziół, przekonać się do zielonej herbaty itp. Pamiętać jednak warto o tym by pijąc herbatę, zdecydowanie zrezygnować z cukru. Cukier z naszej diety powinniśmy eliminować w najszerszym stopniu jak to tylko możliwe.

 

Sztuczne słodycze

 

Czy zdarza nam się zjeść batonik? Może czasem dwa albo całą tabliczkę czekolady? Takie cukry proste mają ogromny wpływ na nasz organizm i nie jest to dobry wpływ. Oczywiście nie musimy rezygnować całkowicie z węglowodanów w naszej diecie, ponieważ są one jak najbardziej naszemu organizmowi potrzebne. Możemy jednak takie złe węglowodany z batoników, zastąpić czymś naprawdę godnym uwagi. Zdrowe słodycze warto przygotować w domu, samodzielnie. Możemy w internecie znaleźć mnóstwo przepisów na zdrowsze wersje słodkości. W swojej diecie można jednak znaleźć miejsce dla gorzkiej czekolady, jednak powinna mieć ona jak najwyższą zawartość kakao. Dobrze jest się interesować takimi powyżej 70%. Gorzka czekolada ma dobry wpływ na nasz organizm, ale nie powinniśmy spożywać więcej niż dwie kostki dziennie.

 

Fast Food

 

Z diety powinniśmy wykluczyć również fast food. Dziś na każdym rogu mamy bary szybkiej obsługi, w których możemy zakupić tego typu jedzenie. Jest ono smaczne, zazwyczaj również stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Jednak jego wpływ na nasz organizm, zdecydowanie nie ma nic wspólnego z dobrymi rzeczami. Takie jedzenie ma pełno pustych kalorii, plusów jego spożywania tak naprawdę nie ma żadnych. Oczywiście jesteśmy w stanie się takim jedzeniem najeść, jednak nie będzie miało ono pozytywnego wpływu na nasz organizm. Puste kalorie, mnóstwo tłuszczów i węglowodanów.

 

Warto jeść owoce i warzywa

 

W swojej diecie warto również mieć wzgląd na to, ile owoców spożywamy dziennie. Najlepiej by była to jedna porcja, maksymalnie dwie. Owoce zawierają bowiem mnóstwo cukrów prostych, które niestety nie mają zbyt dobrego wpływu na nasz organizm, dlatego należy się pod tym względem pilnować. Natomiast możemy spożywać mnóstwo warzyw i powinny stanowić one podstawę naszej diety. Powinniśmy starać się również ograniczać mięso, szczególnie to mocno przetworzone.