Efect Entourage

Konopie, w przeciwieństwie do większości nowoczesnych środków, zawiera ogromną paletę związków syntetycznych. Badacze poznali przeszło 60 niepowtarzalnych drobinek nazywanych kannabinoidami, dokładnie poznane to THC oraz CBD. Roślina owa tworzy też mnóstwo pozostałych związków niebędących kannaboidami, jakie również biorą udział w regulacji pełnego rezultatu. Na przykład zauważono, iż terpenoidy, cząstki odpowiedzialne za zapach marihuany, hamują poniektóre czujniki zlokalizowane w umyśle odbierające kannabinoidy, natomiast również ograniczają ich wiązanie się w pozostałe związki. W efekcie uważa się, iż terpenoidy oddziałują na to, jak w umyśle przyjęte zostanie THC oraz CBD, co pozwoli uzyskać różnorodne zalety lecznicze.

 

Jaki jest efekt entourage?

 

Tak nazywany efekt otoczki (czasami określany efektem zespołowym) jest wyrazem wykorzystywanym po raz pierwszy w badaniu interakcji pomiędzy rozmaitymi związkami obecnymi w konopiach indyjskich, wydanym w wydaniu czasopisma European Journal of Pharmacology z lipca 1998 r. Tenże artykuł ( Efekt entourage: nieaktywne endogenne estry glicerolowe kwasów tłuszczowych podnoszą aktywność kanabinoidową 2-arachidonoilo-glicerolu ) został stworzony poprzez badaczy oraz analityków, w tymże profesora Raphaela Mechoulama oraz Shimona Ben-Shabat pomiędzy innymi, oraz pokazuje wzrost aktywności konkretnego kannabinoidu dzięki egzystencji odmiennego związku, w tymże wypadku estrów kwasu tłuszczowego. Jednakże wraz z postępem doświadczeń poprzez owe lata, wyraz tenże został ukuty w nawiązaniu do interakcji bądź synergii pomiędzy rozmaitymi kannabinoidami, terpenami oraz flawonoidami obecnymi w roślinie marihuany, jakie określają efekty funkcjonowania konopi indyjskich z nasion cannabis.

 

Poznanie funkcjonowania szczepów

Marihuana jest w tysiącach rozmaitych form oraz szczepów. Różnorodne szczepy marihuany mają odmienne profile chemiczne, jakie mogą odmiennie oddziaływać na poszczególną osobę. To znaczy, dlaczego czasem po marihuanie człowiek czuje się spokojny, natomiast kolejnym razem owa sama osoba czuje lęk bądź ma myśli paranoidalne. Elementy chemiczne w marihuanie nie są ograniczone jedynie do terpenoidów, ketonów, estrów, laktonów, alkoholi, kwasów tłuszczowych oraz steroidów. Wszelkie owe treści chemiczne oddziałują na siebie oraz nawzajem się regulują, zatem efekt pracy jednego jedynie związku sztucznego będzie się znamiennie różnił. Odmiennymi słowy, marihuana składa się z tysięcy rozmaitych substancji syntetycznych, jakie współdziałają ze sobą w celu wykształcenia określonego pełnego rezultatu. Gdy zmieni się, chociażby jedną niewielką część, to zmieni się pełny rezultat.

Należałoby przy tymże dodać, iż chociażby wysoka temperatura ciepłej/ wrzącej wody (80- 100 o C) nie jest w stanie zupełnie zmienić metod kwasowych w kannabidiol (CBD) lub THC. Gdy taki wywar sporządzić z legalnych w Polsce form konopi, to ilość owego ostatniego związku w herbatce będzie wprost minimalna (dopuszczalna ilość THC w roślinie konopi została określona w Polsce oraz poszczególnych krajach na poziomie poniżej wartości 0,2%). Nie spodziewajcie się zatem zmian percepcji (haju) po takiej herbatce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o