Co to jest Dabbing?

Dabbing – tajemnicze słowo, z którym mogłaś/mogłeś już się gdzieś spotkać. W momencie gdy jakaś czynność lub temat powszechnieje, społeczeństwo stara się je na nowo odkryć by nadać odmiennego stylu i polotu. Marihuana jest popularna wśród wielu zwłaszcza młodych osób. Dabbing jest odkrytą na nowo formą korzystania z dobrodziejstw tejże rośliny pozwalając maksymalnie wykorzystać jej właściwości.

 

Dabbing – podstawowe informacje

 

Sama metoda korzystania z marihuany w formie dabbingu istnieje już od ponad dziesięciu lat, jednakże dopiero w ostatnich latach zrobiło się o niej dość głośno. Postępy w procesach ekstrakcji olejów pozwoliły na uzyskanie znacznie silniejszych i bardziej czystych olejów. Daby są to bardzo skoncentrowane porcje konopii uzyskiwane w procesie ekstrakcji kannabinoidów (takich jak na przykład THC – tetrahydrokannabinol) przy pomocy odpowiednio dobranego rozpuszczalnika (głównie używa się butanu lub dwutlenku węgla – CO2). W wyniku wielu procesów chemicznych otrzymuje się produkt końcowy w postaci olejów o lepkiej konsystencji.

Dabbing polega na rozgrzaniu otrzymanych w procesie ekstrakcji olejów na bardzo gorącej powierzchni, które następnie przekształcają się w opary, które są wdychane. Istnieje metoda bardziej naturalna opierająca się na umieszczeniu “zbitej” frakcji konopi pomiędzy dwie rozgrzane powierzchnie, które będąc ściskane z odpowiednią siłą uwolnią substancję, gotową do aplikacji. Pośród początkujących osób zdarza się używanie do tego celu zwykłej prostownicy oraz papieru pergaminowego. Domowa metoda dabbingu nie pozwala na uzyskanie dużych porcji dabu jednak dla osób zaczynających eksplorację tematu i tak jest to wystarczające.

 

Dabbing – dawki

 

Szacuje się, że przyjęcie pojedynczego daby (pojedynczej dawki koncentratu) może odpowiadać od trzech do dziesięciu inhalacji konopi w tradycyjnym ujęciu i jej pierwotnej formie. Duża koncentracja substancji zawartej w tej formie przyjmowania marihuany zapewnia niezwykle szybki czas reakcji organizmu i w znacznie szybciej doprowadza do uczucia spokoju czy też euforii. Warto mieć na uwadze niezwykle szybki czas działania dabbingu. Ta forma nie jest dla każdego i należy podchodzić do niej z wyczuciem, opanowaniem a przede wszystkim rozsądkiem.

 

Dabbing – sposób przyjmowania

 

Oleje stosowane w dabbingu posiadają twardą konsystencję i wizualnie przypominają wosk. Jak już zostało wcześniej wspomniane oleje powstają w procesie ekstrakcji. Psychoaktywna frakcja marihuany, czyli THC uzyskiwany jest przy pomocy butanu. Zależnie od produktu stężenie THC waha się między 70 a 90% co jest znacznie wyższym stężeniem niż występujące naturalnie w roślinie. W celu uwolnienia kannabinoidów z oleju należy podgrzać produkt, umożliwiając jego rozpuszczenie a następnie odparowanie. Obecnie rekomenduje się użycie w tym celu specjalnie zaprojektowanych vaporizerów, które zapewnią bezpieczeństwo całego procesu.

 

Dabbing – zalety stosowania konopi

 

Ważne jest aby pamiętać, że dabbing przeznaczony jest dla doświadczonych osób w temacie przyjmowania konopi.

Duża koncentracja kannabinoidów pozwala na szybkie uśmierzenie odczuwanego bólu fizycznego, co jest bardzo pomocne w prowadzonych terapiach onkologicznych.

Szybkie działanie konopi w formie dabbingu pozwala na walkę z licznymi stanami zapalnymi, stanami bezsenności, a nawet z objawami depresji klinicznej. Dabbing jest alternatywą dla osób, które nie chcą jej palić a jednocześnie zależy im na uzyskanie szybkich efektów.