Dlaczego warto prowadzić bloga?

Prowadzenie własnego bloga to obecnie zajęcie, którego podejmuje się wielu z mniejszym lub większym sukcesem. Być może właśnie zastanawiasz się, że własny blog to coś dla Ciebie. Już liczne grono bloggerów przekonało się, że to całkiem dobry pomysł, o ile naprawdę się do tego przyłożysz i szybko nie zniechęcisz. Siłą bloggerów jest przede wszystkim to, że to o czym piszą najczęściej wpasowuje się w ich zainteresowania i pasję. Tak naprawdę tylko wtedy, gdy zajmujesz się tym, co kochasz, masz szansę odnieść sukces i trafić do szerokiego grona odbiorców. Warto więc przez założeniem bloga zastanowić się czy to, o czym ma on być, należy do Twoich pasji.

 

Poruszasz treści, które Cię interesują

 

Prowadząc bloga, zapewne skupisz się na treściach, które zainteresują i zainspirują jego czytelników. Jednak blogowanie może przynieść korzyści także Tobie. Chodzi tutaj o rozwój osobisty, w który zainwestujesz, być może nawet czasem nieświadomie. Kto się nie rozwija, ten się cofa – mówi pewne porzekadło. Jest w tym sporo prawdy. Prowadzenie bloga to ciągłe szukanie nowych tematów, inspiracji i pomysłów. Już szukanie samo w sobie stanowi pewien rodzaj nauki i rozwoju. Przykładowo, jeśli prowadzisz bloga podróżniczego, nie możesz opisywać miejsc, które zobaczyłeś tylko w Internecie, musisz ujrzeć je na własne oczy, by przekazać czytelnikom rzetelne informacje, wskazówki i zachęcić ich do odwiedzenia takiego miejsca. A przecież nic tak nie rozwija jak podróże. Prowadzenie bloga to także rozwijanie swoich umiejętności technicznych: poznawanie tajników funkcjonowania platformy blogowej, z której korzystasz, nauka pisania i redagowania ciekawych tekstów, nauka robienia dobrych fotografii, itp. Trudno nie wspomnieć także o nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Kontakt z czytelnikami, wymiana opinii i poglądów to ważna sfera rozwoju osobistego.

 

Korzyści finansowe

 

Nie ukrywajmy, że osoby podejmujące się z zaangażowaniem prowadzenia bloga liczą w przyszłości na korzyści płynące z tego zajęcia, także finansowe. Na przestrzeni ostatnich lat powstało pojęcie MLM (skrót z języka angielskiego Multi Level Marketing), czyli marketingu sieciowego, którego prowadzenie ma przynieść sukces sprzedażowy. Zadaniem MLM jest pozyskanie klienta, przede wszystkim poprzez przekazanie informacji o danej firmie, produkcie, itp. Niewątpliwie pierwszym krokiem do rozwoju własnego MLM jest prowadzenie bloga, który tych informacji może umiejętnie dostarczać. Jeśli masz możliwość pisania o tym co lubisz, o swoim hobby, o czymś na czym się dobrze znasz, masz szanse zainspirować i trafić do innych, a przy okazji zarobić na swojej pasji. Oczywiście, nie dzieje się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Najczęściej wymaga to czasu, rzetelnej pracy i nieulegania zniechęceniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o długoterminowe podejście i stopniowe budowanie własnego wizerunku i wiarygodności. Z pewnością jest to wyzwanie, wcale niełatwe, jednak może przynieść naprawdę spore korzyści. Rozwój osobisty procentuje, a efekty mogą Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.